Інформаційні довідки щодо розрахунку обсягу освітньої субвенції на 2021 рік

Інформаційні довідки щодо розрахунку обсягу освітньої субвенції на 2021 рік

З метою підвищення прозорості фінансування освіти в Україні, сприяння кращій співпраці з територіальними громадами та підтримки процесу децентралізації, Міністерство освіти і науки України створило та опублікувало інформаційні довідки щодо розрахунку обсягу освітньої субвенції на 2021 рік для міста Києва, обласних адміністрацій та для кожної територіальної громади, тобто для всіх публічних засновників загальноосвітніх шкіл.

Інформаційні довідки щодо розрахунку обсягу освітньої субвенції містять інформацію про те, як розраховується субвенція на освіту згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від від 27 грудня 2017 року № 1088.

Інформаційна довідка щодо розрахунку освітньої субвенції для кожного місцевого бюджету містить:

1. Базову інформацію про засновника та огляд розподілу освітньої субвенції, включаючи її тип, місцезнаходження, фактичну та розрахункову наповнюваність класу.

2. Історію розподілу з 2016 року (або з моменту утворення територіальної громади).

3. Підсумки розподілу освітньої субвенції та детальний розрахунок обсягу освітньої субвенції на 2021 рік згідно з формулою розподілу освітньої субвенції між місцевими бюджетами, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2017 року № 1088 «Про затвердження формули розподілу освітньої субвенції між місцевими бюджетами».

4. Графічну інформацію щодо розподілу освітньої субвенції, що дозволяє порівняти динаміку зміни окремих параметрів, включаючи історичну кількість учнів, виділену субвенцію на освіту, виділену субвенцію на освіту на одного учня, порівняння фактичної та розрахункової наповнюваності класу, вплив буферного механізму та окремих шкіл, упорядкованих за зменшенням фактичної середньої наповнюваності класів порівняно з розрахунковою.

5. Перелік закладів загальної середньої освіти (дані з ДІСО станом на 05.09.2020), із базовою інформацією про їхній статус, кількість учнів, середню наповнюваність класу.

Інформація, представлена ​​у інформаційних довідках про освітню субвенцію, дозволяє місцевим адміністраціям, керівникам шкіл, батькам, експертам асоціацій місцевих органів влади, фахівцям громадських організацій, журналістам та широкій громадськості проаналізувати, як розподіляється освітня субвенція. Заходи, спрямовані на оптимізацію шкільної мережі, можна переглянути у світлі наявних коштів для загальноосвітніх шкіл. Також можна провести порівняння з іншими містами та територіальними громадами.

Інформаційні довідки щодо розрахунку обсягів освітньої субвенції для обласних бюджетів та бюджетів територіальних громад на 2021 рік було підготовлено Міністерством освіти і науки України за сприяння шведсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні», див. веб-сайт проекту http://salarinternational.org.ua/ua/ .

Індивідуальні інформаційні довідки для кожного засновника доступні за таким посиланням: https://mon.gov.ua/ua/ministerstvo/diyalnist/byudzhet-ta-zakupivli/byudzhet/2021-rik/informacijni-dovidki-shodo-rozrahunku-obsyagu-osvitnoyi-subvenciyi-na-2021-rik

Інформаційні довідки для всіх територіальних громад для кожної області доступні нижче: